KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat Fakültesi

KSÜ İlahiyat Fakültesi, Öğretim Elemanı, İdari Personel ve Öğrencilerini Umreye Uğurladı-28.01.2019

KSÜ İlahiyat Fakültesi, Öğretim Elemanı, İdari Personel ve Öğrencilerini Umreye Uğurladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin düzenlediği geleneksel ikinci Umre programı kapsamında Öğr. Gör. Cemal Ergün’ün organizatörlüğü ve Doç. Dr. Ahmet Abay’ın rehberliğinde Umreye gidecek olan Öğretim Elemanı, İdari Personel ve Öğrencilerimizi 25.01.2019 tarihinde Saat: 05:00’de Kahramanmaraş Havaalanından Uğurladık.

KSÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı M. Akif Özdoğan Umreye gidecek olanlara Ankara’da bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Niyazi Can’ın gönderdiği şu mesajı aktardı.

“Ankara’da olduğum için aranızda bulunamıyorum. Umreye gidenlere selam söyleyin. Resulullah’a ve mübarek beldelere bizden selam götürsünler”.

 Dekanımız Prof. Dr. Özdoğan, Fakültemizin bu organizasyonunun çok önemli olduğunu ve öğrenciler açısından hem mesleki bir tatbikat ve tecrübe kazanacaklarını, hem de umre ibadetini uzman hocalarımız rehberliğinde ifa edeceklerini belirtti.

Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Tiyek de bir grup öğrenci ile birlikte uğurlama merasimine katılıp onların heyecanına ortak oldu.

Umreyi Organize eden Öğr. Gör. Cemal Ergün ise öğrencilerimizin kutsal mekanları yerlerinde görerek maddi ve manevi tecrübeye sahip olacaklarını belirtip uğurlama duası yaptı.

Öğrenci Velilerimiz evlatlarını Umreye uğurlamaktan  mutlu olduklarını dile getirerek “Umre ibadetinin önemini bu genç yaşta gençlerimize yaşatan ve emeği geçen Fakülte Yönetici ve Hocalarına teşekkür ediyoruz” dediler.

Allah hepsine ibadetlerini yapıp sağlıkla memleketimize dönmeyi nasip eylesin.