KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat Fakültesi

BAHAR DÖNEMİ UZAKTAN EĞİTİM DUYURUSU-26.03.2020

Bahar dönemi dersleri dönem sonuna kadar UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ yoluyla yapılacaktır. 


Uzaktan eğitimde dersler ağırlıklı olarak ASENKRON (etkileşimli ve canlı olmayan ders) şekilde yapılacaktır. Bu nedenle ilgili dersin öğretim elemanının her bir ders haftası için sisteme yükleyeceği ders materyallerini (doküman, sunum, video vb.) sistem üzerinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgili materyallere çalıştıktan sonra, EYS sistemi üzerinden mesaj göndererek dersin öğretim elemanına sorularınızı yöneltebilirsiniz. Öğretim elemanları sorularınıza cevap vererek dersin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacaktır.


Uzaktan eğitimde derse devam zorunluluğu yoktur. Uzaktan öğretim döneminde öğrenciler derslere tam devamlı sayılacaktır. Dersler asenkron yapıldığından öğrencinin sorumluluğu sisteme yüklenen ders materyallerine çalışmaktır. Bunu kendi zaman planlamanız içerisinde istediğiniz zaman diliminde yapabilirsiniz.


Ara sınavlar online uzaktan yapılacaktır. Sınav takvimi ve programı ilerleyen günlerde Rektörlüğümüz tarafından ayrıca duyurulacaktır. Sınav takvimi ilan edildikten sonra, yapılacak sınavın niteliği ile ilgili dersi veren öğretim elemanından bilgi alabilirsiniz.


Öğretmenlik uygulama stajı yapan öğrencilerimizin durumu Milli Eğitim sistemine bağlı olduğundan okullar ne zaman eğitim öğretime başlarsa o zaman stajlar devam edecektir. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığının kararlarına göre hareket edilecektir. 

DEKANLIK