KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat Fakültesi

ÖĞRETMENLİK UYGULAMA DERSİ DUYURU- GÜNCEL--20.04.2020

ÖĞRETMENLİK UYGULAMA YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE 

Öğretmenlik uygulama yapan öğrencilerimizin okullarda yapmış oldukları uygulama süreleri 06.04.2020 tarihli YÖK kararı ile yeterli bulunmuştur. Buna göre öğrencilerimiz bu dönem için okullarda uygulama eğitimlerini yapmış sayılmaktadırlar. Ancak uygulama dersinin teorik kısmı için geri kalan 7 (yedi) haftalık etkinlik raporları belirtilen açıklamalar doğrultusunda doldurularak danışman hocalarına gönderilmesi gerekmektedir.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

**** SİSTEM TEK YÜKLEME KABUL ETTİĞİNDEN TÜM RAPORLARINIZI TEK DOSYA OLARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ. TÜM RAPORLARI SÜRESİNDEN ÖNCEDE GÖNDERMENİZ MÜMKÜNDÜR.

***** RAPORLARI WORD YAZARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ. OKULLARA GİTMENİZE GEREK YOK RAPORLARIN OKULDAKİ ÖĞRETMENE İMZALATMANIZA GEREK YOKTUR. İMZASIZ OLARAK TÜM RAPORLARI TEK DOSYA HALİNDE DANIŞMANLARINIZA GÖNDERİNİZ.

****7 (YEDİ) HAFTALIK ETKİNLİK RAPORLARI EKTE VERİLEN ETKİNLİKLERDEN YAPILACAKTIR.

**** ETKİNLİK RAPORLARI ÖĞRETMENLİK UYGULAMA DERSİ SEÇİLEREK ÖDEV YÜKLE ŞEKLİNDE YAPILMALIDIR.

1-Uygulama Etkinlik Raporları Danışman Hocalara Gönderilecektir. Bu gönderilme işlemleri Uzaktan Öğretim Sistemi Üzerinden ÖDEV MENÜSÜ yoluyla yapılacaktır.

2-Okullarda uygulamada iken yapılan ilk 5 (beş) haftalık raporlar danışman hocalara 30 Nisan 2020 Tarihine kadar UZEM sistemi üzerinden ÖDEV YÜKLE şeklinde gönderilecektir.

3-Kalan 7 (Yedi) haftalık etkinlik raporları ekte verilen etkinlik konuları ve haftaları doğrultusunda yapılacaktır.

4-Ekteki etkinlik raporlarından 6,7,8,9 nolu etkinliklerin raporları danışman hocalara 30 Nisan 2020 Tarihine kadar UZEM sistemi üzerinden ÖDEV YÜKLE şeklinde gönderilecektir.

5-Ekteki etkinlik raporlarından 10,11,12 nolu etkinliklerin raporları danışman hocalara 15 Mayıs 2020 Tarihine kadar UZEM sistemi üzerinden ÖDEV YÜKLE şeklinde gönderilecektir.

GÜNCEL ÖĞRETMENLİK UYGULAMA ETKİNLİK RAPOR DOSYASI