Yrd.Doç.Dr. AHMET ÖZ
Yrd.Doç.Dr. AHMET ÖZ
Görevi İlköğr.Din Kült. ve Ahl.Bil.Eğt. Öğr. Üyesi
E-Posta ahmetoz@ksu.edu.tr
Telefon 0344 280 27 40
AHMET ÖZ
ÖZGEÇMİŞİ

 

1967 Yılında Hatay-Dörtyol’da doğdum. İlköğrenimimi Hasan Paşa İlköğretim Okulunda, orta öğrenimimi Dörtyol İmam hatip Lisesinde, Yüksek öğrenimimi Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladım. Askerlik görevimi tamamlayarak 10 Nisan 1992 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mersin Merkez Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak atandım. 1996 yılında Kahramanmaraş Merkez İmam Hatip Lisesine, İmam Hatip Meslek Dersleri Öğretmeni olarak tayin edildim.2002 Yılına kadar Kahramanmaraş’ta çeşitli okullarda görev yaptım. 2002-2010 yılları arasında Hatay- İskenderun ve Dörtyol’da çeşitli okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ve idarecilik yaptım.

 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir alanında “Kur’an’da Ahid ve Ahde Vefa” adlı tezimle Yüksek Lisansımı, 2006 yılında yine Selçuk Üniversitesinde aynı alanda “Kur’an’ın Önerdiği Vasat Ümmet” tezimle Doktora öğrenimimi tamamladım.

31 Aralık 2010 tarihinde Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir alanında Yardımcı Doçent olarak göreve başladım. 15 Ağustos 2012 tarihinde Gümüşhane Üniversitesinden ayrılarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümünde göreve başladım. Halen Bölüm Başkanı olarak görevimi sürdürmekteyim. Evli ve üç çocuk babasıyım.

       Yayınlanmış eserlerim:

Kitaplar:

 

1.    Kur’an’ın Önerdiği Vasat Ümmet, Çıra Yay.2011, İstanbul.

 

Makaleler:

 

1.    Kuranda Hz. Muhammed’e Yapılan İkazlar, Marife Dini Araştırmalar Dergisi,  2011/3. 

2.    Kuranda Peygamberimiz (sav)e Has Olarak Zikredilen Konular, KSÜ. İlahiyat Fakültesi Dergisi, XI / 21 Ocak-Haziran 2013.

3.    Besim Atalayın "Tanrı Kitabı Kuran" Adlı Meali, Uluslarası Sosyal Araştırmalar Dergisi, Yaz 2013,VI/27.

 

 


Belgeyi indirin