ÖZGEÇMİŞ

Arş.Gör. SELİN OLUR

selinkaya@ksu.edu.tr

                               

 


  Çalışma  alanım  :                                       Din Felsefesi

                              

 

    Eğitimim:


     04.02.2016  – devam ediyor   : Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi – Felsefe ve Din Bilimleri A.B.D (Tezli)

 

     05.09.2016  –devam ediyor    :Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi –  Felsefe Bölümü

 

     24.08.2015  – 04.02.2016        : İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Felsefe ve Din Bilimleri A.B.D (Tezli)

 

     10.07.2015  – 16.03.2017        : Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri A.B.D  (Tezli)

 

     06.09.2011 – 01.06.2015         : İnönü Üniversitesi Eğitim  Fakültesi İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

 

     2007 – 17.06. 2011                   :Adıyaman Anadolu  İmam Hatip Lisesi

 

 

    Çalıştığım  Kurum  :

 

      14.12.2015     devam ediyor   :  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi  Arş. Gör.

 

      17.09.2015 –11.12.2015             :   Milli Eğitim Bakanlığı’nda Öğretmenlik

 

 

     Yabancı dilllerim: 


      İngilizce:  Okuma: Çok İyi   Yazma: Orta     Konuşma :iyi


     Arapça:    Okuma: İyi    Yazma: Orta-zayıf    Konuşma: Orta   


  • 2013 Yılında Kurtuba Akademi Sosyal Bilimler Ulusal Öğrenci Sempozyumunda Toplumsal Tahayyülün, Biyolojik Üretimin Ve Felsefî Kurgunun Tecessümü Olarak Episteme (Bilgi): Epistemolojinin Disiplinler Arasılığına Yönelik Bir Soruşturma Denemesi başlıklı bir bildiri sundum.
  • Kurtuba Akademi 2013 Güz Dönemi Seminerleri Projesi kapsamında 28 Ekim -8 Aralık tarihleri arasında Dr. Mehmet ULUKÜTÜK tarafından yürütülen “Mantık” seminerine katıldım..
  • Lisanstan mezun olduğum  2015 yılında ara vermeden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde  SBE Felsefe ve Din Bilimleri A.B.D’da tezli yüksek lisansa kaydımı yaptırdım ancak, İstanbul Üniversitesi SBE Felsefe ve Din Bilimleri ABD’da  tezli yüksek lisans kazandığım için burayı tercih ederek eğitimimi burada devam ettirdim.
  • İstanbul’da eğitimim devam ederken   Adıyaman’ın Gerger İlçesine bağlı Gölyurt köyüne  öğretmen olarak atandım.  Daha sonra  Gölyurt Çok Programlı Lisesi’nin okul  müdürlüğüne vekaleten görevlendirildim.  Bir dönem hem öğretmenlik ve idari görevimi  hem de yüksek lisansımı  bir arada yürüttüm.
  • 2015 yılı Aralık ayında KSÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Araştırma Görevliliği kadrosunu kazandığım için öğretmenlik görevimden istifa (görevden çekilme)  atamamın gerçekleştiği KSÜ’ye İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimle Enstitüsü’nden yatay geçiş yaparak akademik çalışmalarıma KSÜ bünyesinde devam ettim.
  • 2016  yılında Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü ve KSÜKAM (KSÜ Kadın Araştırmaları Merkezi)   işbirliğiyle  düzenlenen İslam ve Kadın isimli  Panel'e Felsefi Olarak Kadın Değerleri ve İslam başlığı ile  panelist olarak katıldım.
  • Aynı zamanda, 2016 - 2017 eğitim- öğretim  yılından itibaren  Anadolu Üniversitesi’nde Felsefe lisans programında öğrenimim devam etmekte.
  • 2016 yılından üye olduğum  Klasik Düşünce Okulu’ndan online olarak lisans ve lisansüstü dersler  almaya  devam etmekteyim.
  • Halihazırda   Sütçü  İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde “Paul Ricoeur’de Gelenek Kavramının Dini Düşüncenin Oluşumundaki Etkisi” isimli tez çalışmasını yürütmekte ve Arapça dil eğitimime özel bir kursla devam etmekteyim.