KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat Fakültesi

2021-2022 Yılı İlahiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni ve Yemek Programı Yapıldı-31.05.2022


Fakültemiz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni 20 Mayıs 2022 Cuma Günü Saat 16:00'da KSÜ Yunus Emre Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zekeriya Pak, İstiklal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nuri Kahveci, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Fatih TİYEK, Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan, Akademisyenler, İdari Personel, Öğrenciler, Veliler ve Konuklar Katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören, Fakülte birincisi ve Arapça programı birincisi öğrencilerimizin konuşmaları ile devam etti.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Zekeriya PAK konuşmasında Öğrencilerimizin, iş yaşamlarında ve sosyal yaşamlarında başarılara imza atacak bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaç edinmenin yanında, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görev ve sorumluluklarını öğrettiklerini belirtti. Ayrıca, sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Hayat okuluna adım attığınız bugün itibariyle, sizlere ömür boyu başarılar diliyorum” diye konuştu.

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖZDOĞAN büyük bir onur bırakarak ‘mezunumuz’ oldunuz,  meslektaşımız oldunuz, aramıza hoş geldiniz. Yıllar sonra geriye dönüp baktığınızda ilk hatırladığımız elbette okula ilk geldiğiniz gün ve okuldan ayrıldığınız son gün olacak. Daha sonra  bir çok arkadaşınız ve güzel hatıralar gelir aklınıza. Törenimize katılan aileleri de selamlıyorum. Okul hatıralarının son bulacağı bu anlamlı günde bizlere katıldığınız ve sevincimize, mezuniyet coşkumuza ortak olduğunuz için şahsım ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ailesi adına herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından program Öğr. Gör. Abdussamed SÖYLER tarafından okunan Kur-ân-ı Kerim Tilaveti ile akabinde Prof. Dr. Hüsnü Ezber BODUR’un kapanış dersi ile  devam etti.

Programda KSÜ Türk tasavvuf Müziği Öğrenci Topluluğu ilahi ve kasidelerle programa katılan konukların hoşça vakit geçirmelerini sağladı.

Mezuniyet töreni, dereceye girenlere plaketlerinin verilmesinin ardından, kep atma etkinliği ile sona erdi.

 

21 Mayıs Cumartesi günü Fakültemiz tarafından Kervanhan'da düzenlenen mezuniyet yemeğinde öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız bir araya gelerek mezuniyetlerini kutladılar. Veda gecesinde konuşma yapan Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan kıymetli öğrencilerimiz, değerli misafirler, hepinizi sevgiyle, saygıyla muhabbetle selamlayarak sözlerime başlıyorum. Toplantıda rahmet ve bereket vardır. Bu Allah’ın vaadidir. Şu anda toplantı halindeyiz ve Allah’ın eli hepimizin üzerindedir. Bir hayır için buraya toplandık. Öğrencilerimizin vedası için, öğrencilerimize  haklarımızı, hukukumuzu helal ederek uğurlamak için burada bulunuyoruz. Hepinize bu davete iştirak ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Siz mezunlarımızı uğurlayacağız biraz sonra. Sizleri hiç görmesek de yıllar boyunca bize bizim hafızamızda, hatıramızda güzel anılar bırakarak ayrılıyorsunuz. Bundan dolayı müteşekkiriz, sizlere teşekkür ediyorum, dedi.