KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

İlahiyat Fakültesi

Fakültemizde 2020-2021 Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı-02.03.2021

İlahiyat Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı 26 Şubat Cuma günü saat 15:00 te uzaktan çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıya Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan, dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve fakülte akademik personeli katıldı.

Toplantı İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan’ın konuşması ile başladı. Sözlerine 2020-2021 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak ve katılımcılara teşekkürlerini ileterek başlayan Prof. Dr. Özdoğan, konuşmasında eğitim öğretim faaliyetleri, kalite ve akreditasyon çalışmaları, akademik, kültürel ve sosyal faaliyetler, akademik ve idari personeldeki hareketlilikler gibi konular hakkında bilgiler verdi.

Eğitim Öğretim Faaliyetleri

2019-2020 bahar yarıyılından itibaren derslerin uzaktan eğitimle verildiğini fakültemizin bu sürece çok çabuk uyum sağladığını ve derslerin işlenmesi noktasında proplem yaşanmadığını belirten Dekan Özdoğan, bu dönem derslerin büyük çoğunluğunun uzaktan çevrimiçi ve canlı olarak yapacaklarını ifade etti.

Akademik, Kültürel ve Sosyal Faaliyetler

Bahar döneminde uzaktan eğitime geçilmesiyle planlanan bazı konferansların iptal edilmek zorunda kaldığını, bazılarının ise ertelendiğini belirten Dekan Özdoğan, buna rağmen öğretim yılı boyunca bir takım projeler gerçekleştirildiğini belirtti. Prof. Dr. Özdoğan, fakülte öğretim üyesi kadrosunun günden güne hem nitelik hem de nicelik olarak arttığına değinerek akademik ve idari personeldeki hareketlilikler hakkında da açıklamalarda bulundu. Bu sırada fakültede göreve başlayan Akademik Personeller kendilerini tanıttılar.

Fakülte dergisi editörü Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan fakülte dergisinin ULAKBİM’de taranmaya başladığını bu durumun dergimizin gelişmesine katkı sağladığını ifade etti. Toplantıda Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alpaslan Alkış ders programları, sınavlar ve derslerin uzaktan çevrimiçi verilmesiyle ilgili hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ardından Rektör Yardımcısı Prof Dr. Zekeriya Pak, Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Fatih Tiyek, Rektör Danışmanı Arif Yücel, Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir Evgin, Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur ve İslam Tarihi ve Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dr. Şaban Öz, Kelam Anabilim Dalı Başkanı Abdülhamit Sinanoğlu, İslam Mezhepleri Anabilim Dalı Başkanı Ahmet Ak, İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı İzzet Sargın, Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Feyza Betül Köse, Din Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Mustafa Çoban, Türk İslam Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Ayşe Farsakoğlu ile Prof Dr. Recep Ardoğan, Prof Dr. İbrahim Çetintaş, Doç. Dr. Necmeddin Şeker, Doç. Dr. Ahmet Abay, Dr. Öğr. Üyesi Halit Çil, Dr. Öğr. Üyesi Fatih Okumuş, Öğr. Gör. Ahmet Görüzoğlu, Öğr. Gör. Cemal Ergün, Öğr. Gör. Mehmet Günaydın, Öğr. Gör. Muhammed Said  fakültemizde başarılı bir eğitim öğretim sürecinin devam ettiğini ve fakültemizde birlik, beraberlik ve huzur ortamının hakim olduğunu belirterek başta Fakülte dekanımız Prof. Dr. Mehmet Akif ÖZDOĞAN olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Toplantı, bazı öğretim elemanlarının öneri ve görüşlerini ifade ettikleri dilek ve temenniler bölümünün ardından Fakülte Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖZDOĞAN’ın eğitim öğretim, akademik ve kültürel faaliyetlerde gösterdikleri özverili çalışmalar ve gayretleri nedeniyle tüm öğretim elemanlarına teşekkür ederek sona erdi.